Deze website maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. Sluiten x

Welkom bij Toerclub Volendam

 

Toerclub Volendam bestaat sinds 1979 en is opgericht door een groep fanatieke schaatsers die zochten naar een goede training voor in de zomermaanden. De club heeft inmiddels meer dan 300 leden, bestaande uit recreanten en fanatieke toerfietsers. 

 

Onderstaand volgt informatie over de Toerclub voor nieuwe en bestaande leden.

 

Het seizoen

Traditioneel wordt het seizoen geopend met de openingsrit op de eerste zondag van maart. Dan ook worden de kilometerstanden opgenomen van de toerrijders. Aan het einde van het seizoen, dat loopt tot medio oktober, vindt de sluitingsrit plaats. Dan worden weer de kilometerstanden opgenomen en een eindklassement opgemaakt. Aan dit klassement zijn prijzen verbonden.

 

De stempelkaart (spaarkaart)

Elk lid van de toerclub ontvangt aan het begin van het seizoen een stempelkaart, met daarin alle ritten van de toerclub in dat seizoen. Als je een rit, vermeld op die kaart, gereden hebt, dan wordt die, in onze kantine van Succes, op de kaart afgestempeld. Hiervoor betaal je 1 Euro. De stempelkaart moet worden beschouwd als een spaarkaart. Met die spaarkaart, waarvan iedere stempel dus 1 Euro waard is, kan bijvoorbeeld fietskleding worden gekocht. Aan het einde van het seizoen ontvangt iedereen zijn of haar stempelkaart (spaarkaart). Met die kaart kan je bij Piet Schilder de fietskleding kopen.

 

Tevens geeft, tijdens het seizoen, de 15de stempel recht op een binnenband, de 25ste en de 40ste. Dit is extra en gaat niet ten koste van de gespaarde stempels. Ook op de dinsdagavond, tussen 18:00 en 19:00 uur, kan de gehouden sterrit worden afgestempeld.

 

De ritten

Naast de openings- en de sluitingsrit organiseert de toerclub, op de laatste zondag van iedere maand, een toertocht. Op basis van een vastgestelde route, waarvoor een routebeschrijving gemaakt wordt, wordt dan gestart vanaf de Succes-kantine. Eens per jaar, eind mei, wordt een route volledig uitgepijld. Naast deze toertochten wordt iedere zaterdag- en zondagmorgen zogenaamde sterritten gereden, alsmede op de dinsdag- en donderdagavond. Het vertrek is dan steevast bij Garage De Arend.

Het programma voor de komende week wordt steeds kenbaar gemaakt via het NIVO-krantje, waarin de toerclub een vaste rubriek verzorgt.

Naast dit vaste programma worden tijdens het seizoen ook vaak meegedaan aan ritten, georganiseerd door andere toerclubs. Te denken valt hierbij aan b.v. de deelname aan de Ronde van Noord Holland, de Mergellandroute, de Ronde van het IJsselmeer (Brandwondenstichting).

 

Deelnamen aan de ritten

De toerrijders verdelen zich grofweg in drie groepen:

  • Snelle groep, waarbij het tempo bijzonder hoog ligt en waarbij het aanpoten wordt om ‘erbij’ te blijven (contactpersoon: Michael Ruska);
  • Groep van Piet Slak, waarbij het tempo wat lager ligt, maar ook stevig door gereden moet worden (contactpersoon: Piet Schilder);
  • De jassenploeg, waarbij gemiddeld tussen de 28 en 30 km per uur wordt gereden en de minst sterke rijder eigenlijk het tempo bepaalt (contactpersoon: Rob van der Plas).

Natuurlijk is iedereen vrij om een groep te kiezen, maar we willen dringend adviseren om, als nieuw lid zijnde, te beginnen bij de jassenploeg. Omdat het wat rustiger gaat en omdat daar ‘oude rotten in het vak’ zitten, zal je in de gelegenheid zijn om de kneepjes van het vak te leren: het rijden in een groep, de manier van waarschuwen, het op kop rijden, het waaier rijden, de koffiestops en natuurlijk het belangrijkste: de nazit in de kantine op zondag.

Heb je dit eenmaal meegemaakt en je wilt daarna overstappen naar een andere groep, dan is dat uiteraard geen probleem.

 

Speciale evenementen

Gedurende het seizoen worden er diverse speciale evenementen gehouden, bijvoorbeeld een lang weekend in Duitsland, een weekendje Ardennen en in het verleden Parijs-Volendam in 2004, het Engeland weekend in 2006, in 2008 het Duitsland weekend en in 2010, de club bestond toen 30 jaar, een jubileumtocht naar Zeeland. Daarnaast de succesvolle fietsvierdaagse en een heuse tijdrit. In de wintermaanden is er gelegenheid om je conditie bij te houden met het ‘spinnen’ in de sportschool. Ook vrouwen nemen hier aan deel. Bij voldoende belangstelling kan ook kennis gemaakt worden met het baanwielrennen.

Voor deze onderdelen kan je jezelf aanmelden. Hierover wordt geregeld gecommuniceerd in het clubblad, dat gedurende het seizoen iedere maand verschijnt, en op de website.

Verder organiseert de club een jaarfeest, met de uitreiking van de prijzen van het kilometerklassement, en koffieritten voor niet-leden van de club. Dit zijn korte ritten over een afstand van ongeveer 25 km.

 

Wat vragen wij van de leden?

De club organiseert dus de vierdaagse en de tijdrit. Zonder vrijwilligers mogen deze evenementen niet worden gehouden. Wij vragen dan ook aan de leden om zich eenmaal per jaar op te geven als vrijwilliger. Alleen met behulp van de leden kunnen de evenementen blijven bestaan. Met andere woorden: als Sijmen Runderkamp, de organisator, aan jullie vraagt om een dag te komen helpen beschouw dit dan als een tegenprestatie voor de club en help het bestuur.

 

Lidmaatschap

Iedereen kan lid worden van de toerclub. De contributie bedraagt € 17,50 en als men lid wil worden van de NTFU, dan betaalt men daarvoor € 52,50. Het lidmaatschap van de NTFU geeft recht op het toerboek, waarin alle georganiseerde ritten staan vermeld. Daarnaast wordt korting gegeven op het inschrijfgeld bij het rijden van tochten en er is een (beperkte) verzekering aan verbonden.

 

Wielervereniging Greuter Volendam

Met ingang van 1 januari 2008 is Wielervereniging Greuter Volendam actief met een een jeugdafdeling en een amateurafdeling.

Iedereen is vrij om lid te worden van onze vereniging. In tegenstelling tot Toerclub Volendam is het lidmaatschap van de wielervereniging wel aan voorwaarden onderhevig. Zo dient ieder lid van de vereniging in het bezit te zijn van een geldige KNWU-licentie te hebben en wordt hij/zij geacht wielerwedstrijden te rijden gedurende het jaar. Voor meer informatie en voorwaarden verwijzen wij naar website: www.wvgreutervolendam.nl.

 

Verder informatie

Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met:

 

  • Rob van der Plas: (0299) 365233
  • Piet Schilder : (0299) 364568

Namens het bestuur, veel fietsplezier! 

 

 

Toeragenda

5 mei Nic de Wit-tocht
07:30 uur Succes
12 mei De Graaf-sterrit
20 mei Pinkster-sterrit
26 mei Van der Plas-tocht
07:00 uur Succes
2 juni Edammer-sterrit
Evenementen
9-11 mei Fietsweekend Eifel
27-31 mei Fiets 4-daagse
1 juni Vrijwilligersmiddag
7-9 juni Elfsteden weekend
6 juli Amerongse berg